زیبایی ساختمان با وسایل بازیافتی
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

زیبایی ساختمان با وسایل بازیافتی

[ مشاهده نسخه اصلي ]

کاشی‌ «ریسالویج» (ReSalvage) از شیشه‌های مشبک ساخته می‌شود. این نوع کاشی از ترکیب شیشه بازیافتی و نقوش تصنعی روی ضایعات کاغذ، رنگ تکه‌تکه دیوار، مقوای استفاده‌شده، و پالت‌های چوبی به وجود می‌آید.


طراحی اخیر شرکت «آرتیک» (Artaic) در قالب امتحان کردن کانسپت تجدیدپذیری برای الگوسازی و بافت است. نام این کاشی‌ «ریسالویج» (ReSalvage) است و از شیشه‌های مشبک ساخته می‌شود. این نوع کاشی از ترکیب شیشه بازیافتی و نقوش تصنعی روی ضایعات کاغذ، رنگ تکه‌تکه دیوار، مقوای استفاده‌شده، و پالت‌های چوبی به وجود می‌آید.

از ویژگی‌های بارز این کاشی طیف رنگی متنوع آن است. به‌طوری‌که در آن از رنگ‌های موجود در طبیعت تا رنگ‌های شاد، ویژه کارهای گرافیکی، مشاهده می‌شود. ویژگی دیگر آن نیز این است که بسیار چشمگیر و در عین حال کاربردی است. بهره‌گیری از این نوآوری‌ می‌تواند در بهبود جلوه بصری فضای داخلی و خارجی‌ ساختمان تأثیرگذار باشد. برای مثال می‌توان از آن روی دیوار استخر یا کف‌پوش فضای تجاری استفاده کرد.

 

گفتنی است 70درصد این محصول شیشه خام بازیافتی و 30درصد آن شیشه بازیافتی مصرفی شکسته است. در جریان تولید اکسیدهایی به پودر شیشه افزوده می‌شود تا قابلیت تبدیل به رنگ‌های شاد اشباع‌شده و یا هر رنگ دیگری را داشته باشد.

فرآیند تولید به این صورت است که پودر شیشه حاصل از ترکیب شیشه‌های بازیافتی را پرس کرده و به اشکال مورد نظر درمی‌آورند. سپس، قطعات پرس‌شده برای پخت به کوره منتقل می‌شود تا دوباره با مواد دیگری ترکیب و برای دومین بار به کوره منتقل شود.

 

به این ترتیب، شیشه‌های مشبکی به دست می‌آید که طول عمر زیادی دارد و می‌توان در تولید کاشی ریسالویج از آن استفاده کرد. همچنین، ابعاد شیشه‌های مشبک در دو اندازه متفاوت 1.30 سانتی‌متر و 2.50 سانتی‌متری است و با ویژگی‌های مختلفی در سه نوع شیشه کاشی استاندارد براق، شیشه دارای اصطکاک نامحسوس و ضد لغزش، و شیشه کمی کدر به بازار عرضه می‌شود.SAKHT BAZAR