تراس/بالكن در دكوراسيون داخلي
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

تراس/بالكن در دكوراسيون داخلي

[ مشاهده نسخه اصلي ]

بالکن و یا تراس ،در خانه ها و آپارتمانهای کوچک امروزی، فضای بسیار با ارزشی است.اما ممکن است خیلی از ما ،ندانیم که چگونه این فضای با ارزش ،را دکوراسیون کرده و از آن به صورت مفید استفاده کنیم.چگونه می توانیم تراس خود، را به مکانی فوق العاده برای استراحت تبدیل کنیم؟ پست امروز ستاوین راهکارها و ایده های کاربردی را دراین زمینه مطرح می کند.


بالکن و تراس خانه خود را دست کم نگیرید از همین فضای محدود و کوچک تراس خانه با کمی خوش سلیقگی می توانید بهترین بهره را ببرید و آن را به یک فضای نشیمن با طراوت تبدیل کنید که بتوانید به هوای آن لحظاتی را با آرامش سپری کنید.

به یاد داشته باشید که ایده هایی بسیاری برای تراس  ها و بالکن ها و جود دارند، اما نکته کلیدی در طراحی و دکوراسیون بالکن های کوچک،اختصاص کاربردی خاص،همچون مطالعه،غذا خوردن و یا باغبانی و گل آرایی به آن فضا می باشد.

امروزه باغ های تراسی در اشکال، اندازه ها و طرح های مختلف وجود دارند، از باغهای پشت بامی در شهرها گرفته تا پاسیو های مخفی در حومه شهر، همه و همه از تنوع این باغها و مناظر شگفت انگیز می باشد. شما می توانید یک باغ تراسی زیبا در خانه خود داشته باشید.

در اینجا به برخی پیشنهادات برای طراحی باغها اشاره می کنیم تا به شما برای برداشتن گامی صحیح کمک کند:

باغ تراسی خود را بخشی از خانه خود بدانید

باغ های تراسی که محیطی آرام و دنج برای شما فراهم می کنند در حقیقت بخشی از خانه شما به حساب می آیند. همانطور که در داخل خانه خود می نشینید، کتاب می خوانید، یک فنجان قهوه یا چای می نوشید و روزنامه می خوانید، در داخل تراس نیز می توانید همه این فعالیت ها را داشته باشید. البته محیطی که در آن هستید منظره و فضایی باغ گونه و آرامش بخش دارد. شما می توانید بر حسب اندازه فضای تراس خود از نیمکت، صندلی، حتی میزهای کوچک استفاده کنید و مناطقی را برای نشستن فراهم کنید.

با کمک باغ های تراسی میان زیبایی طبیعی و حریم شخصی خود رابطه ای متعادل برقرار کنید:

از آنجاییکه شما قصد دارید قسمتی از خانه خود را بسازید پس بالطبع از محیط اطراف خود نیز استفاده می کنید و همه امکانات خود را در آن شرکت می دهید. برای مثال، اگر می خواهید باغچه ای بر روی پشت بام بسازید و می خواهید از منظره شهر نیز لذت ببرید، پس نباید جلوی دید خود را با درختچه های بزرگ، آلاچیق و سایبان مسدود کنید. اگر فضای خود را به طور کامل مستور کنید در اینصورت نتیجه ای عکس خواهید گرفت چرا که هدف از ساختن بیشتر باغهای تراسی، استفاده از نمای بیرونی می باشد. ولی اگر می خواهید تراس خود را از دنیای بیرون جدا کنید و حریم شخصی خود را حفظ کنید می توانید از موانعی مانند دیوارهای ساخته شده، درختچه ها و گیاهان بلند، داربست و گیاهان رونده ای مانند درخت انگور استفاده کنید. 

گیاهان باغ خود را با دقت انتخاب کنید

وقتی تصمیم گرفتید تا مکانی را مناسب برای آرامش، زیبایی مناظر و متناسب با حریم شخصی خود بسازید، حال نوبت به آن می رسد تا گیاهانی را برای تراس خود انتخاب کنید. موقعیت تراس شما نقش مهمی در انتخاب گیاهان مناسب برای آن مکان دارد. به عنوان مثال اگر تراس شما در حیاط خلوت شما قرار دارد امکانات بیشتری در مقایسه با یک تراس در آپارتمان خواهد داشت. وقتی می خواهدی به نوع گیاهان فکر کنید، بایستی به برخی کلیات توجه کنید. همانطور که قبلا گفته شد، اگر می خواهید حریم شخصی خود را حفظ کنید، گیاهان رونده ای مانند درخت مو و پیچک گزینه های مناسبی هستند. در ضمن روشی مناسب برای پنهان کردن نمای بتونی، لبه ها و دیوارها می باشند.

در نهایت، نباید کف تراس را فراموش کنید. گیاهان زیادی وجود دارند که می توانید از آن ها برای پوشاندن ترک ها، درزها و فواصل بین وسایل موجود در تراس استفاده کنید که هم معایب آن ها را می پوشاند و هم احساس خوبی به شما می دهند. 

-مصالح و وسایل موجود در تراس را از یاد نبرید: 

این وسایل، درست به اندازه گیاهان موجود در باغ شما دارای اهمیت هستند. سنگ ها، کاشی ها، سنگفرش سیمانی از جمله نکات مهمی هستند که می توان از وجود آنها در تراس بهره گرفت. تمامی این وسایل باید به گونه ای در کنار هم قرار بگیرند که گرمی خاصی به محیط بدهند. در غیر اینصورت فضای خشنی به وجود خواهند آورد.

-با افراد متخصص مشورت کنید:

اگر به ساخت یا طراحی یک باغ در تراس خود علاقه دارید، می توانید با یک طراح فضای سبز و یا طراح منظره در مورد ساخت یک تراس متناسب با شخصیت، فضا و احتیاجات خود مشورت کنید.

اگر این عمل را انجام دهید می توانید باغی شخصی و خصوصی داشته باشید و سال ها از آن استفاده کنید.


تیم تحقیقاتی ساخت بازار

 SAKHT BAZAR